Епоксидне чи цементне затирання?

Це питання часто виникає у споживача, коли приходить час вибирати затірку. І до вибору потрібно підійти серйозно, так як шви в плитці виконують дуже важливу функцію - це компенсація між плиткою, так як вона має властивість розширюватися в процесі експлуатації, плитку не можна укладати без шва, оскільки їй не буде куди рухатися, окрім як упертися в сусідню плитки. І, якщо не зробити розділовий шов, це загрожує відшаруванням плитки від поверхні, і чим більше плитка або є додаткові умови у вигляді підігріву підлоги, тим ширше має бути шов!

Але плитковий шов піддається різному навантаженню в процесі експлуатації, оскільки він є компенсацією, і тому він повинен мати еластичність. А оскільки він постійно піддається механічному навантаженню у вигляді руху по ньому, він повинен мати механічну міцність. На вулиці він потрапляє під вплив атмосферних опадів та ультрафіолету. Також шов піддається впливу різними миючими засобами при збиранні, і тому має бути вологостійким, водостійким, лужностійким і навіть кислотостійким залежно від місця його застосування. І все це має терпіти міжплитковий шов!

І ще важливий аспект - це декоративний, оскільки правильний вибір кольору затирання підкреслить зовнішній вигляд плитки. Він може бути колір плитки або контрастним, так як зараз існує великий асортимент затирок, і це полегшує вибір кольору. Але щоб затірка в процесі експлуатації не змінювала свій зовнішній вигляд, потрібно вибрати затірку з відповідними характеристиками.

Розглянемо основні види затирання для плитки. Найпоширеніші - це затирання на епоксидній та цементній основі!

Для початку розглянемо цементне затирання, поки що вона займає велику частку ринку.

Цементне затирання - це класичний варіант для затирання швів між плиткою. Вона являє собою суху суміш на основі цементу з додаванням пофарбованого пігменту та інших добавок для поліпшення цементної суміші. Цементне затирання змішується з водою або латексом на водній основі, якщо це прописано в технічній карті. Латекс додається для поліпшення характеристик затірки у деяких виробників, але зараз деякі затірки вже мають всі добавки в сухій частині і тому не вимагають додавання рідких латексів.

Цементні затирання бувають різні по застосуванню. Основна відмінність – це підбір затирання по ширині шва. Для керамічної плитки, гресу, мозаїки фракція затирання дрібніша і ширина шва коливається від 1 до 3 мм; для клінкерної або литої плитки фракція більша, оскільки шов в основному рекомендується від 3 до 10 мм. Якість цементного затирання залежить від якості компонентів, а також від правильності виконання передбаченої інструкції. Головними помилками є:

  • додавання брудної води до затирання;
  • використання теплої чи гарячої води;
  • порушення пропорцій, зазначених у інструкції;
  • додавання води в затірку повторно;
  • затирати брудну поверхню плитки;
  • не своєчасне прибирання затірки;
  • додавання компонентів, які не вказані в інструкції.

Цементна затирка залишається однією з найширше застосовуваних затирок у плиткових роботах, вона є універсальним продуктом, її можна використовувати всередині приміщень і зовні. Є затирки, які можна використовувати в місцях з постійним контактом з водою, а також тепловим навантаженням, що піддаються. Виробники не припиняють покращувати цей продукт, незважаючи на те, що зараз з'явилися нові продукти з покращеними характеристиками.

Далі розглянемо, що таке епоксидне затирання!

Дуже часто в народі її називають двокомпонентною, але насправді затирання складається з трьох компонентів і більше.

Основні компоненти - це епоксидна смола плюс каталізатор, після їх змішування відбувається реакція, і затирання починає тверднути і набирати міцність. А як третій компонент виступає наповнювач, в основному це кварцовий пісок. Він може бути вже пофарбований хімічно або спеціальною фарбою, або не забарвлений кварц з додаванням рідкого барвника в саму пасту. Через різницю технічного процесу затирання має різні технічні характеристики, а також нюанси в роботі.

Однією з відмінностей є те, що якщо барвник у рідкому вигляді, то затирання має меншу фракцію, але через це її складніше замивати і не можна застосовувати на делікатних поверхнях. Якщо в ній попередньо забарвлений кварц, то затирання має трохи більшу фракцію, і її легше прибирати з поверхні, що затирається.

Це невеликі загальні відмінності, оскільки кожен виробник має свій секрет для виробництва затирок, також великі виробники постійно вдосконалюють свої продукти, роблячи їх якомога нешкідливішими, міцнішими та зручнішими в роботі.

Основні помилки в роботі з епоксидною затиркою:

  • порушення пропорцій затірки;
  • використання брудного інструменту;
  • затирати брудну поверхню;
  • використання не професійний інструмент під час збирання затірки;
  • не використання рекомендованих виробником очисників;
  • додавання компонентів, які не вказані в інструкції;
  • виконання робіт з порушенням температурного режиму, зазначеного в інструкції.

Цементна та епоксидна затирання - матеріали для професійного використання, успіх робіт багато в чому залежить від виконавця робіт, від його навичок, досвіду та точності дотримання інструкції. У роботі з цими затірками є відмінні риси, але загальний принцип не змінюється: затірка є фінішним етапом укладання плитки, який дуже складно виправити, а переробка може бути неможлива або вартість буде дуже високою.

Підсумуємо нашу статтю характеристиками епоксидної та цементної затирки, які, можливо, допоможуть вам визначитися з вибором продукту.

Цементне затирання:

- не висока ціна порівняно з епоксидною;

- великий вибір виробників і кольорів у порівнянні з епоксидними;

- вартість роботи дешевша, ніж з епоксидною;

- більшість майстрів вважають за краще працювати з цементною затіркою;

- допоміжний інструмент та очищувачі дешевше, ніж для епоксидної затирки;

- Стійкість білих кольорів до ультрафіолету.

Епоксидне затирання (переваги в характеристиках порівняно з цементною).

- механічна міцність на стирання;

- Стійкість кольору до старіння;

- волого- та водостійкість (практично нульове водопоглинання);

- висока стійкість до лугу та кислот, солей;

- стійкість до забруднень;

- стійкість до плісняви;

- Висока стійкість до циклів заморожування-розморожування.

Наша компанія пропонує затирання від провідних виробників будівельної хімії таких торгових марок: