Зима, дощ і сніг часто асоціюються з високим ризиком проникнення, яке, якщо його не усунути, може призвести до пошкодження конструкції будівлі. Зазвичай проблеми цього типу виникають через зношену або погано укладену гідроізоляцію.

Розглянемо деякі рішення для запобігання або вирішення проблеми такого типу для терас та балконів.

У разі нового будівництва дизайнер вирішить, яке рішення є найкращим для гідроізоляції зовнішніх підлог. Практикою, що добре зарекомендувала себе, є нанесення дренажної мембрани на нижній шар стяжки в якості опори для правильної гідроізоляції. Стандарт UNI11493-1 говорить, що «вказівка дренажного та захисного шару, нанесеного між стяжкою та ущільнювальним елементом, є мірою для запобігання застою води, що потрапила в конструкцію».

Однак у разі реструктуризації необхідно оцінити кілька чинників, щоб обрати найкраще рішення з урахуванням початкових умов.

У цьому випадку, перш за все, нам потрібно проаналізувати область, в якій ми працюватимемо, а саме:

  • оцінити стан паркету та стяжки;
  • перевірити геологію структури;
  • переконатися, що нахил підлоги достатній;
  • переконатися, що немає тріщин або поділу між різними шарами.

Якщо підлога знаходиться у відмінному стані, прямої гідроізоляції на підлозі може бути достатньо.

Якщо, з іншого боку, у плиток виявлені проблеми, такі як тріщини або отвори, буде доцільно видалити їх і зробити водостійким шар або стяжку, що лежить нижче. Якщо стяжка також наражається на ризик, краще рішення полягає в тому, щоб діяти і герметизувати шар під стяжкою, запобігаючи, таким чином, можливе проникнення в майбутньому.

У випадку, якщо підлога в цілому знаходиться в хорошому стані, без тріщин або підйомів, в певних умовах відмінним рішенням для дії без зняття плиткової поверхні, безумовно, є рідка гідроізоляція. Вона проста у використанні і може швидко наноситися валиками або кистями по всій поверхні, що розглядається, не залишаючи незакритих точок і створюючи товщину в кілька мм. Згодом ця процедура стійка до різких перепадів погоди, поганої погоди, хімічних речовин або можливих накопичень та застою води. Єдиний аспект, який слід враховувати - це з'ясувати у постачальника, чи підходить матеріал для підлоги.

У разі, якщо покриття підлоги буде пошкоджено, необхідно видалити його повністю і діяти на нижчий шар або стяжку. Серед різних рішень, доступних на ринку, можна виділити два основні типи: рулонні гідроізоляційні мембрани та рідкі гідроізоляційні.

На ринку є численні рішення для використання рулонних мембран для гідроізоляції стяжки. Найбільш поширеними є рулонні клейкі мембрани на основі бітуму, які можна наносити методом гарячого зварювання на місці. Стяжка має бути чистою, вільною від сміття та повністю сухою. Після нанесення адгезивних мембран можна нанести клей для укладання плитки.

Якщо водостійкий шар під стяжкою не пошкоджений, можна використовувати більш чисте та швидке рішення, наприклад, поліетиленову мембрану. Щоб використовувати цей тип гідроізоляції, ми рекомендуємо Floortec (1) , мембрану, що складається з поліетиленової основи, з'єднаної на нижній стороні TNT (нетканим матеріалом). Із загальною товщиною всього 3 мм, Floortec здатна не тільки посилити гідроізоляцію стяжки, не суттєво впливаючи на внутрішню частину підлоги, але також компенсувати структурні напруження, керувати підвищенням вологості і надавати велику підтримку навантаженням. Після укладання мембрани, яку необхідно нанести спеціальним цементним клеєм, ви можете приступити до укладання клею та укладання плитки.

Альтернативою бітумної мембрани може бути застосування шару на основі рідкого цементу, який легко наноситься над стяжкою. Це схоже на склад на основі цементу, з яким змішані полімери та інші водонепроникні елементи. Над цим шаром можна буде розпочати укладання плитки з використанням відповідних клеїв. Ця процедура простіше, ніж попередня, але цементний шар на практиці не завжди є ідеально водонепроникним, і при сезонних змінах температури він може розширюватися або стискатися, забезпечуючи мінімальний перехід вологості до рівня нижче. Цей метод рекомендується, коли ви можете бути впевнені, що стяжка в ідеальному стані немає тріщин.

Найкращим рішенням для усунення та запобігання будь-якому типу проникнення та подальшій деградації є дії під стяжкою. Для досягнення оптимального результату процедура включає нанесення гідроізоляційного шару, на який наноситься дренажна мембрана (2), що захищає оболонку і дозволяє стікати воді, яка просочується з шару вище дренажної стяжки.

Бітумні мембрани є системою, що найбільш широко використовується для гідроізоляції під стяжкою терас і балконів. Вони отримані в результаті перегонки нафти і зазвичай зустрічаються на ринку в готових рулонах. В областях, які потім стануть придатними для прогулянок, таких як тераси та балкони, рекомендується застосовувати варіант бітумних мембран з товщиною більше 4 мм, які збільшують механічну міцність і зберігають, без змін, властивість подовження при розриві, характерне для цього матеріалу. Листи збірних рулонів прості в укладанні і завдяки відкритому полум'ю гарантують повну адгезію мембрани.

У випадку, якщо ви знаходитесь в середовищі, де використання відкритого вогню заборонено, такі самі мембрани також доступні з клейовим шаром. Простіше і швидше, але з дещо меншою ефективністю.

Дренажні мембрани під стяжкою – реальні рятувальники для конструкції.

Фактично, основною причиною пошкодження терас і балконів є присутність води, коли вона неминуче фільтрується усередині стяжки та поступово зношуються різні стани гідроізоляції. Дренажна мембрана запобігає виникненню цієї проблеми завдяки своїй особливій структурі. Для цієї мети ми рекомендуємо мембрану Draintec 8 (3), розроблену фахівцями для забезпечення проходження води через дренажний канал та компенсації гідростатичного тиску в контакті зі стяжкою та бітумною мембраною. Її особлива форма підтримує та полегшує стиск до навантаження у разі витоптування чи транспортування матеріалу. При товщині 8 мм Draintec 8 має два шари, що склеєні разом. Поліетиленова основа має конусоподібні «елементи» для кращого поділу та зливу рідини; фільтруючий шар з нетканого матеріалу з'єднаний над основою, щоб блокувати опускання дрібних частинок та гранул, щоб вони не заважали каналам дренажної мембрани та робили її дренаж менш ефективним.

​​​​​​​

Якщо використовується дренажна стяжка, можна використовувати варіант Draintec 8S (4), який має шар над основою, що складається з поверхні сітки з менш щільною текстурою, ніж Draintec 8.

Щоб завершити роботу якісно, рекомендуємо наносити профіль периметра BD Bordertec вздовж периметра тераси або балкону. Мета цього профілю – розподіляти загальний потік води завдяки спеціальним дренажним отворам, створеним у нижній частині профілю. Його слід укладати під стяжку, точно між дренажною та бітумною мембранами. Комбінація з дренажною мембраною Draitec 8 робить її ідеальним продуктом для захисту конструкції тераси від проникнення та руйнування.

​​​​​​​