На будівельному ринку є велика кількість виробників гідроізоляцій, але ще більше їх видів. Гідроізолювати потрібно дахи, підвали, фундаменти, мости і т.д Але в даній статті ми приділимо увагу тільки тим ізоляціям, які пов'язані з плитковими роботами.

Ця тема досить велика, оскільки плитку, камінь, мозаїку в більшості випадків застосовують у вологих приміщеннях або в постійному контакті з водою - наприклад в басейні. І якщо плитка вже захищена від вологи, то цементна, а тим більше гіпсова основа, на яку укладається плитка, немає. І якщо волога потрапляє в не захищену гідроізоляцією основу, то вона руйнується і стає непридатною до експлуатації. Але це не проблема, тому що на будівельному ринку багато рішень та систем для реалізації даних завдань.

Розглянемо найпоширеніші види гідроізоляцій, які використовують під оздоблення плиткою, каменем, мозаїкою та іншими матеріалами.

1) Цементні – на основі цементу. Можуть складатися з двох компонентів – цементного порошку та латексної добавки, або лише цементного порошку, що змішується з водою. Цементна гідроізоляція є однією з найпоширеніших гідроізоляцій, її застосовують на вулиці та всередині приміщень, для гідроізоляції терас, басейнів, хамамів, а також санвузлів. Деякі цементні гідроізоляції можна залишати без покриття плиткою. Але не всі вони мають однакові характеристики. Розглянемо деякі з них:

- еластичні гідроізоляції, які можуть перекривати невеликі тріщини та також зберігати свої пропорції та властивості при можливих коливаннях основи;

- жорсткі гідроізоляції, які застосовується на стабільних конструкціях, що не піддаються деформаційному навантаженню;

- гідроізоляції осматичної дії, які працюють на позитивний та негативний тиск води;

Переваги цементних гідроізоляцій:

- можна використовувати всередині та зовні приміщень;

- великий інтервал застосування при різних температурах від - 30 до + 90 С;

- паропроникність;

- може бути фінішним шаром;

2) Однокомпонентні гідроізоляції (готові) - готові до застосування пастоподібні гідроізоляції на основі синтетичних смол. Спочатку дані гідроізоляції прийшли на зміну цементним гідроізоляціям для застосування всередині приміщень, для ізоляції вологих приміщень. Але через зручність застосування в порівнянні з цементними гідроізоляціями даний продукт еволюціонував і зараз є готові гідроізоляції з такими ж характеристиками, або цементні продукти, що перевищують за еластичністю.

Але для використання на вулиці необхідно враховувати температурний діапазон застосування продукту. Також практично всі готові гідроізоляції не можна використовувати як фінішний шар, вони вимагають покриття плиткою, каменем, мозайкою або іншими оздоблювальними матеріалами.

Переваги готових гідроізоляцій:

- легке та швидке нанесення (продукт готовий до використання);

- Висока еластичність;

- Невелика товщина шару;

3) Гідроізоляційні мембрани – рулонні гідроізоляційні матеріали. Даний вид гідроізоляції - не новинка у будівельній сфері, і він все більше набирає популярності. Мембранні гідроізоляції мають кілька видів - деякі виробляються з поліетилену і мають осередки у формі ластівчиного хвоста для заповнення клею, і з тильного боку обклеєні повстю для кращого приклеювання до основи, або плоскі полотна на основі FPO - термопластичного поліолефіну.

Дані гідроізоляції мають не тільки гідроізоляційні властивості, але й здатні нести велике деформаційне навантаження, можуть перекривати тріщини на підставі, стійкі до пошкоджень, можуть укладатися на вологі основи, стійкі до температурних змін, стійкі до появи бактерій, плісняви та грибка.

Також мембрани рекомендуються укладати як основу для великих крупноформатних плиток, оскільки вона нейтралізує напругу між основою та плиткою, що запобігає розтріскуванню на плитці.

Переваги гідроізоляційних мембран:

- висока міцність на розрив та розтяг;

- має можливості перекриття тріщин;

- має функцію роз'єднання плитки та основи;

- стійка до появи бактерій, плісняви та грибка;

У нашому асортименті представлені такі групи гідроізоляцій:

Цементні гідроізоляції - ELASTOCEM A+B (Litokol) Італія, COVERFLEX A+B (Litokol) Італія, OSMOGROUT (Litokol) Італія, Benfer Acquashield+ A+B (BENFER) Італія, Benfer Acquashield - 2KF + Acquashield - 1K (BENFER) Італія, AQUA BARRIER RDY (Laticreate) США, WIMOLASTIC A+B (WIM) Польща.

Готові однокомпонентні гідроізоляції - AQUAMASTER (Litokol) Італія, Benfer Acquashield-Ready (BENFER) Італія, HYDRO BAN (Laticreate) США.

Гідроізоляційні мембрани - Schlüter®-DITRA 25 (Schlüter) Німеччина, 9235-KIT WATERPROOFING MEMBRANE (Laticreate) США, DRY-50, DRY – 120 REVESTECH (Іспанія).

Наші фахівці мають великий досвід у будівельній сфері, ми маємо комплексні надійні та прості рішення для гідроізоляції басейнів, терас, лазень, хаммамів, вологих приміщень тощо.