Використання епоксидної фуги для затирання міжплиткових швів є більш надійним рішенням, ніж цементна фуга, оскільки має більшу міцність і високі гідроізоляційні властивості, що дає високий ступінь захисту від забруднень і стійкість до утворення плісняви на швах у вологих приміщеннях.

То чому не використовувати її скрізь замість цементної фуги? Одна з головних причин — це більш висока вартість самої фуги та супутніх матеріалів до неї. А саме – очисник, шпатель для заповнення швів, губки для прибирання. Також робота з епоксидною фугою коштує дорожче, ніж із цементною. Неправильно підібрані матеріали для роботи з нею та непрофесійний підхід до роботи може призвести до поганого результату, що позначиться на зовнішньому вигляді як самого шва, так і може зіпсувати саму плитку. Усунення цих помилок буде дуже складним і може коштувати дорого.

Спочатку розглянемо, що необхідно зробити перед тим, як приступити до затирання швів.

Шви, що затираються, повинні бути очищені від клею. Також плитка перед затиранням і приміщення, що затираються, повинні бути добре прибрані як від видимого бруду на плитці, так і від будівельного пилу. Брудна плитка і не очищені шви - неприпустимі умови при затиранні, бруд змішається із затіркою, і цим зіпсує її зовнішній вигляд. Будівельний пил, якого може бути візуально не видно, але який присутній у приміщенні, також може вплинути на зовнішній вигляд фуги, особливо на темні кольори у вигляді білих частинок на затірці, які практично неможливо прибрати, не видаляючи весь шов, а видалити епоксидний шов завдання непросте.

          

Переконалися, що шви та приміщення готове до затирання, приступаємо до роботи

Перший інструмент – це шпатель. Шпатель використовується для забивання швів фугою, він, як правило, пластиковий з гумовою частиною. Шпателя бувають різних видів. Одна з основних їх відмінностей - це якість ручки, що дає зручність при затиранні, і щільність гумової частини. Гумова частина шпателя може бути зйомною, це дає можливість міняти тільки гумову частину, а також дає можливість підбирати щільність гуми в залежності від виду плитки, розміру або покриття. Забивання фуги шпателем - важливий момент, який безпосередньо впливатиме на вологостійкість та міцність шва. Заповнення шва повинне бути 100 %, для цього шпатель потрібно тримати під кутом 45° і із зусиллям забивати шов.

Другий інструмент – це губки для прибирання. Вони використовуються для прибирання фуги на плитці та формування шва. Для епоксидного затирання є 2 типи губок: для початкового прибирання та фінішного. Стартові губки мають пористу повстяну структуру, добре розмивають затирання на поверхні плитки, але при цьому не мають здатності прибирати залишки з плитки. Для цього використовуємо губку для фінішного прибирання з целюлози, така губка прибирає залишки і формує шов.

Для промивання мочалок використовуємо чисту воду, яку міняємо у міру її забруднення. Губки - це витратний матеріал, приблизна витрата 1 губки в середньому від 10 до 20 м2 в залежності від формату плитки. Губки представлені різними виробниками, найбільш якісні пропонують Італійські фабрики. Якість мочалок також впливає на якість збирання та формування шва, особливо це стосується целюлозних губок. Дешеві губки виготовляються із вторинних матеріалів та погано вбирають залишки фуги.

Останній у нашому списку аксесуарів для епоксидної фуги – це очисник. Як правило, до кожної фуги є свій очищувач та інструкція щодо його застосування. Деякі очищувачі використовуються відразу при затиранні, а деякі - наступного дня після затирання. Завдання очищувача - прибрати розводи, які залишаються на плитці після затирання і не нашкодити самій затірці у шві. Не варто нехтувати цією операцією, тому що навіть якщо розводів не видно, вони можуть проявитися пізніше, і пізніше їх буде складніше прибрати.

Очищувач використовуйте суворо за інструкцією із застосування. Також не використовуйте для очищення неоригінальні очищувачі або миючі засоби для повсякденного прибирання, оскільки вони можуть містити компоненти, які можуть негативно вплинути на фугу, її міцність або колір, а саме призвести до пожовтіння. Особливо це стосується засобів для чищення на основі кислоти. Епоксидна фуга стає стійкою до лугів і кислот після повного набору міцності, це відбувається від 3 до 7 днів в залежності від навколишньої температури. Тільки після цього можна починати експлуатувати затерту поверхню.

Рекомендована температура роботи з фугою - 18-23, не можна працювати, якщо температура нижче +12 та вище +30. Чим нижча температура навколишнього середовища, тим більше фуга буде тверднути, чим вище, тим швидше.

Ми рекомендуємо затирати плитку, коли закінчені всі брудні будівельні роботи, щоб шви на забруднилися в'їдливим будівельним брудом. Якщо потрібно затерти шви до того, як продовжуватимуться інші будівельні роботи, не накривайте шви плівкою або папером до того, як вони набрали повну міцність, так як це може призвести до появи конденсату, що може викликати проблеми при полімеризації епоксидної смоли.

Затирання швів – відповідальна робота, яку слід виконувати професіоналу.

Дані рекомендації дозволять Вам швидко та якісно зробити очищення швів, а також уникнути можливих проблем.

Наша компанія на постійній основі навчає майстрів плиточників затиранню швів епоксидними фугами, які ми представляємо, а також надаємо рекомендації щодо підбору якісних аксесуарів для виконання таких робіт.

Популярні інструменти для роботи з епоксидними продуктами:

ТМ "SIGMA" Італія, ТМ "SIRI" Італія, ТМ "RAIMONDI" Італія.