Головне призначення розділової мембрани – запобігати будь-яким рухам і напруженням, що виникають в основі. Роз'єднувальна мембрана під укладання плитки відокремлює покриття від основи і, таким чином, нейтралізує напруги між основою і плитковим покриттям, що виникають в результаті різних змін форми, таких як тріщини усадки, теплове розширення, коливання конструкцій.

Основні умови для застосування мембрани під укладання плитки:

- її розмір, оскільки чим більший розмір, тим більшому деформаційному навантаженню вона піддається і чим більше і тонше плитка, тим менше вона витримує точкове навантаження;

- теплові розширення з такими рішеннями як тепла підлога. Тепла підлога дуже популярна, так як це комфортно та енергоефективно. Плитка, а також натуральний камінь - ідеальні матеріали для теплої підлоги, так як вони добре проводять тепло. Але для самої плитки це додаткове деформаційне навантаження, яке передаватиметься їй від стяжки при нагріванні та охолодженні, що може в процесі експлуатації призвести до розтріскування або відшарування плиткового покриття;

- коливання конструкції, основи із металевих або дерев'яних конструкцій, висотні будівлі;

- тріщини в основах;

- високі навантаження на плитку, пов'язані з переміщенням по ній важких вантажів, або великий пішохідний трафік;

- приміщення зі складними архітектурними рішеннями - колони, котрі виступають конструкції, тощо.

Дуже часто ми маємо кілька, а то й усі ці умови разом. І це підвищує ризик того, що плитка не витримає довгої експлуатації, що призведе до раннього часткового ремонту, або глобальної ситуації, наприклад, якщо ми маємо справу з плиткою великого формату.

Застосування мембрани дозволить уникнути цього та збільшить термін експлуатації плитки.

Тому мембрани стають практично необхідними у сучасній технології укладання плитки.

Але чи всі плиткові мембрани однакові і чи є аспекти при виборі цього продукту? Звичайно, вони є, тому перед вибором матеріалу необхідно ознайомитися з його характеристиками.

І одна з головних характеристик для вибору розділової мембрани – це її гнучкість та здатність перекривати тріщини. Надійні еластичні мембрани можуть укладатися на основи з тріщинами до 4 мм, при цьому обробний матеріал залишається неушкодженим. Такі мембрани складаються з кількох шарів. Нижній шар жорстко з'єднаний за допомогою адгезиву з основою, а верхній, на якому лежить обробний матеріал, має можливість горизонтального руху на площині. І ці властивості не однакові у всіх мембран, оскільки є мембрани тільки з гідроізоляційними функціями. Такі мембрани мають вищі показники еластичності порівняно з класичними цементними. Вони можуть витримати тріщину в 2-3 мм на підставі, при цьому зберігати свої гідроізоляційні здібності, але не мають здатності відокремлювати і компенсувати навантаження основи від плитки, і тому плитка трісне або відшарується при такому навантаженні.

Також є одношарові мембрани, які називаються розділовими, але їхнє основне призначення - це тимчасове укладання плитки для того, щоб згодом було легше демонтувати плитку при необхідності. Такі мембрани мають характеристики витримувати тріщину до 1 мм, але компенсувати високу деформацію вони здатні.

Також є мембрани, які можуть одночасно виконувати функцію роз'єднання, гідроізоляції, звукоізоляції і навіть можуть бути підставою для укладання кабелю теплої підлоги.

Розглянемо мембрани, що мають функцію поділу, яку пропонує наша компанія, з коротким описом їх характеристик, що дозволить вам швидше вибрати потрібний вам матеріал.

МЕМБРАНА REVESTECH DYSO 30 – еластична мембрана для внутрішніх та зовнішніх робіт. Розроблена для укладання плитки великого формату, над підлогами з підігрівом, на не стабільні підстави. Можливість укладання плитки на основи з тріщинами до 4 мм.

Тест на розрив – 20 мм.

Розміри рулону 1,5х20 м.п.

Товщина – 1 мм.

Країна-виробник – Іспанія.

МЕМБРАНА SCHLUTER - являє собою поліпропіленову мембрану у вигляді решітки Easycut і квадратними виїмками, яка має несучу флісову тканину на звороті.

Має функції:

Роз'єднання - нейтралізує напруги між основою та плитковим клеєм, тріщини в основі перекриваються і не передаються плитковому покриттю;

Гідроізоляція – при перекритті стиків мембрани гідроізоляційною стрічкою;

Вирівнювання тиску пари - завдяки повітроводам, які залишаються відкритими на нижній стороні, вирівнює тиск пари у разі попадання вологи знизу.

МЕМБРАНА SCHLUTER DITRA HEAT являє собою поліпропіленову мембрану для зручного укладання електричного кабелю теплої підлоги.

Має функції:

Роз'єднання та розподіл навантаження – при розміщенні на міцному фундаменті колони або стовпи можуть витримувати величезні навантаження. Той самий фізичний принцип можна застосувати і до установок DITRA-HEAT.

Гідроізоляція – при перекритті стиків мембрани гідроізоляційною стрічкою;

Вирівнювання тиску пари - завдяки повітроводам, які залишаються відкритими на нижній стороні, вирівнює тиск пари у разі попадання вологи знизу.

МЕМБРАНА SCHLUTER DITRA HEAT DUO – має додатково тепло та звукоізоляційну підкладку.

Використання мембрани дає надійність у довгостроковій експлуатації плитки, але монтаж матеріалу повинен виконуватись кваліфікованими професіоналами, які розуміють принцип роботи матеріалу, а також можуть оцінити ризики при можливій неправильній підготовці основи. Одна з частих помилок при підготовці снування, а також укладання плитки, - це відсутність вільного руху плитки на горизонтальній поверхні, а саме - відсутність компенсаційних швів по периметру приміщень або між плиткою. Плитка або основа, не маючи вільного розширення, жорстко впирається в перешкоду і починається процес руйнування найменш міцного матеріалу в цій конструкції.

Якщо у вас залишилися додаткові питання на цю тему або вам потрібна додаткова професійна консультація, звертайтесь до менеджерів нашої компанії!